EB5 Vizesi Nedir

EB5 Yatırımcı Vizesi Nedir?

EB-5 Yatırımcı Vizesi; Birleşik Devletler Kongresi, 1990 yılında ABD ekonomisine fayda sağlayan ve ABD’de çalışanlar için istihdam yaratan veya bunları koruyan işletmelere yatırım yapmak isteyen seçkin  kişilere Green Card ve sonrasında vatandaşlık hakkını kolaylıkla sağlamak  için, istihdam temelli göçmenlik beşinci tercihi (EB-5) programını  oluşturmuştur. EB-5 Programı, Amerika’da nitelikli istihdam yaratan, yatırım yapan seçkin bireyler için, yılda en fazla 10.000 Green Card (ABD Kalıcı Oturma ve Çalışma İzni ) vermektedir.

EB-5 yatırımcı vizesi programı ile alınan Green Card bir vize değildir. Dolayısı ile ülkelerin çeşitli zamanlarda birbirlerine uyguladıkları vize başvuru veya vize ile ülkeye giriş kısıtlamalarından etkilenmez. EB-5 yoluyla alınan Green Card, Amerikan vatandaşlığına geçişin bir ön aşamasıdır.

EB-5 yatırımcı vizesi programı, Birleşik Devletler Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından yönetilmektedir ve EB-5 yatırımcı vizesi programına katılan yatırımcılara ABD’de nitelikli istihdam yaratan bir yatırım yapma karşılığında hızlı bir şekilde EB-5 ile Green Card elde etme imkânı tanımaktadır. Gerekli yatırım bedeli, şu anda belirli Hedeflenen İstihdam Alanlarındaki (TEA’lar) yatırımlar için 900.000 Amerikan Doları ve diğer alanlar için 1.800.000 Amerikan Dolarıdır.

İletişime Geç

Aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon

Telefon

+902129121234

Ofis

Ofis

Mecidiyeköy / İstanbul

Pazartesi - Cumartesi

Pazartesi - Cumartesi

09:00 – 18:00

Mail Gönder

Mail Gönder

info@eb5invest.com